OZON TEDAVİSİ

OZON TEDAVİSİ KULLANIM AMACI

Beyaz kan hücrelerinin oluşumunu ve fonksiyonlarını artırır. Bakteri, virüs ve mantarları öldürür. En güçlü doğal ve atık bırakmayan dezenfektandır.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlarakarşı direnci artırır.

Bağışıklık sistemini düzenleyici özelliği ile bağışıklık sisteminin sapmasından kaynaklanan hastalıkların tedavisinde iyileştiricidir.

Hızla büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasının ve yayılmasının engellenmesine yardımcı olur.

Alyuvarların(kanda oksijen taşıyan kırmızı hücreler) elastikiyetini artırarak kılcal damarlardan geçişini hızlandırır.

Kanın dokulara oksijen bırakma yeteneğini artırarak organların oksijenlenmesini artırır.

Hücre içi solunumunu (hücrenin fonksiyonu görebilmesi için gerekli enerji kaynağını elde etmesi) hızlandırır.

Detoks edici özelliği ile vücudumuzdaki kimyasal maddelerin temizlenmesine yardımcı olur. (Kurşun, civa gibi ağır metal zehirlenmeleri, böcek öldürücüler, ilaç atıkları, asidik maddeler, tarım ilaç kalıntılarının atılmasını hızlandırır.)

Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir.

Kanın kıvamını azaltır, akışkanlığını sağlar, böylelikle damar duvarındaki plakların yumuşamasını ve küçük kan damarlarındaki tıkaçların çözülmesini sağlayarak dolaşımı düzenler.

Deri kan dolaşımını artırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilde kavuşturur.

Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyon hastalıklarına direnci artırır.

Damarları yeniler, tansiyon düzenlenmesini sağlar. Kan ve lenf sistemini temizler.

Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini artırır.

Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir. Hormon ve enzim üretimini normale döndürür.

 

OZONUN KULLANILDIĞI HASTALIKLAR

İyileşmeyen Yaralar

Diabet yaraları, enfekte olmuş ve iyileşmeyen yaralar, yatakta uzun süre yatmaya bağlı çıkan bası yaraları (dekubitüs ülseri), dolaşım bozukluğuna bağlı kol ve bacaklarda çıkan ciddi yaraların tedavisi, ozon tedavisinin temel uygulama alanlarından biridir.

Ozon tedavisi yara bölgesine kan akımı sağlayan kılcal damarları geliştirerek yara bölgesine gelen kan ve oksijeni artırmış olur. Aynı zamanda yara oluşmasına sebep olan bakterileri öldürerek de tedavi sağlanır. Ayrıca çeşitli nedenlere bağlı cilt alerjileri, egzamalar ozon tedavisine adaydırlar. Ayrıca ameliyat sonrası zor iyileşen yaralar ve yara izlerinde ozon önerilmektedir.

 

Romatizmal ve Kas Eklem Hastalıkları

Kemik deformasyonu gelişmemiş gonartrozlarda (eklem harabiyetleri), eklem içine yapılan ozon enjeksiyonları ile hem eklem içinde hava yastığı oluşturacak, hem de eklem şişkinliğini azaltarak ağrıyı giderecektir. Ayrıca kıkırdak dokunun yeniden tamir edilmesini sağlamaktadır.

Romatoid artrid gibi bağışıklık sisteminin sapması ile ortaya çıkan hastalıklarda bağışıklık sistemini regüle ettiğinden diğer medikal tedavilerle kombine edildiğinde dramatik iyileşmeler gözlenmektedir. Ayrıca yoğun adale ağrıları, yorgunluk,

uyku bozuklukları ile seyreden ve çok yaygın bir hastalık olan fibromiyaljide de ozon başarı tedavi yöntemlerinden biridir.

 

Virüslerden Kaynaklanan Hastalıklar

Zona, uçuk gibi viral hastalıklarda virüsün vücuttan atılmasında bağışıklık sistemini güçlendirerek aynı zamanda ozonun virüse direkt teması ile etkili olur.

 

Deri Hastalıkları

Ozon virüs, bakteri ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarını tedavi eder.

Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak, yenilenmiş bir cilt sağlar.

Bölgesel kan dolaşımını artırır. Kan, lenf ve deri hücrelerine nüfus eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi sağlanır.

 

Bağırsak Hastalıkları

İltihaplı bağırsak hastalıklarında özellikle erken dönemde rektal ozon gazı püskürtmesi şeklinde yapılan bölgesel uygulamaların çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

 

Kadın Hastalıkları

Tedaviye dirençli alt genital enfeksiyonlarda bakteri, mantar, virüs öldürücü etkisi ve hormonal durumu düzenleyici rolü ile etkili olur.

 

Yaşlılıkta Ozon Tedavisi

Sağlıklı yaşlanmayı ve genç kalmayı sağlamak amacıyla; ‘’anti aging’’ bir başka deyişle ‘’geriye yaşlanma’’ bu yöntemin hedefi uzun yıllar gençliğinizi korumak ve dinç kalmayı sağlamak! Bu amaçla yapılması gereken çok şey var elbette, işte bunlardan biri de ‘’ozon terapi’’. Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır. Bağışıklık sistemi harekete geçirilir. Hücreler tıpkı insanlar gibi solurlar. Bunun için hücre seviyesindeki ortamda oksijen moleküllerinin bulunması şarttır. Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijenlenmeyen hücreler ozon tedavisinden sonra artık fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirebilmektedirler. Fizik kapasitede azalma, yürüme güçlüğü ve baş dönmesi gibi belirtiler ile kendini gösteren beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur. Ozon uygulanan kişilerde yaşlanmayı önleyici etkilerin yanı sıra yaşam kalitesinin önemli düzeyde arttığı bilinmektedir.

 

OZONUN UYGULANMAMASI GEREKEN DURUMLAR

Ozonun uygulanmasının yasak olduğu hastalıklar son derece sınırlıdır.

1-Favizm; alyuvarlarda bir enzim eksikliği ile seyreden (Glukoz 6 fosfat dehidrogenz enzim eksikliği)

hastalıkta,

2-Aşırı alkol kullananlarda,

3-Hipertroidi ; troid bezi aşırı çalışanlarda,

4-İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı rahatsızlığı (hemofili, kanama pıhtılaşma hastalıkları v.s.) olan hastalara uygulama yapılmaz.

5-Kronik ve tekrarlayıcı pankreas bezi iltihaplarında (Pankreatitler),

6-Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği beyin felci gibi bazı hastalıklarda,

7-Ozona karşı alerjisi veya intoleransı olanlarda (çok nadir görülen bir durum olup daha ziyade kokuya olan ahammülsüzlüklerde oluşabilir.)Bu bakımdan uygulama öncesi bazı laboratuar analizleri yapılarak durum denetlenmelidir.

SİZİ ARAYALIM